Nişanlı gence seks ifşası tehdidiyle arkadaş kumpası

Sabah gazetesinden Seda Nur Günaydın’ın haberine göre, Emirhan T., 23 Kasım 2022 akşamı saat 23.30 sularında evinde otururken aniden telefonu çaldı. Telefonun diğer ucundakiler arkadaşları Mert K. ve Tamer Ö. idi. İddiaya göre iki genç, Emirhan T.’yi önemli bir konu konuşacaklarını söyleyerek dışarı çağırdı. Ne ile karşılaşacağını bilmeyen Emirhan T., merakla arkadaşlarının yanına gitti.

HAİN PLANIN BAŞLANGICI “CİNSEL BİRLİKTELİK” İTİRAFI

Emirhan T., arkadaşlarının bulunduğu arabaya bindi. Araçla ilerlerken iddiaya göre Mert K. ve Tamer Ö., sohbet esnasında gence nişanlısıyla daha önce cinsel birliktelik yaşayıp yaşamadığını sordu. Soru karşısında şaşkına dönen Emirhan T., arkadaşlarına güvenip cinsel birliktelik yaşadığını söyleyince olanlar oldu. Aracı ücra bir noktaya çeken ikili, Emirhan T.’yi zorla araçtan indirdi.

“8 SAAT İÇİNDE 50 BİN LİRA KAN PARASI VERECEKSİN”

“Sana ceza kesiyoruz, 50 bin lira kan parasını sekiz saat içinde getireceksin” diyerek Emirhan T.’yi tehdit etmeye başlayan Mert K. ve Tamer Ö., genç adamın durumu kabullenmediğini görünce tekme tokat saldırıya başladı. Arkadaşları olan Emirhan T.’ye yumruklarla saldıran ikili, zorla cep telefonundan genç adamın mobil bankacılığını açtırdı.

AİLESİYLE TEHDİT ETTİLER

Neye uğradığını şaşıran Emirhan T., bu isteği de kabullenmeyince ikili “Bizde her pislik var, o telefonu vereceksin, nişanlının ve senin ailene her şeyi anlatacağız” diyerek tehditlerini sürdürdü. Emirhan T., saldırganların cep telefonunu zorla alması üzerine mobil bankacılık şifresini de vermek zorunda kaldı. Sisteme giren Mert K. ve Tamer Ö., arkadaşlarının hesabından 50 bin lira kredi başvurusunda bulundu.

CEP TELEFONU ÇALIP KREDİ PARASINA KONDULAR

Cep telefona el koyan arkadaşları gider gitmez soluğu karakolda alan Emirhan T., kendisini tehdit ederek zorbalıkla para isteyen iki dostundan şikayetçi oldu. Konuyla ilgili yürütülen soruşturmada savcılık, şüphelilerin Emirhan T.’nin hesabından kredi başvurusunda bulunduklarını ve parayı kendi hesaplarına geçirdiklerini tespit etti.

SÖZDE ARKADAŞLARA 21 YIL HAPİS TALEBİ

Şüpheli Mert K., ifadesinde Emirhan T.’nin kendisine borcu olduğunu söylese de soruşturma dosyasına giren mesaj kayıtlarında gerçek ortaya çıktı. Kayıtlarda olay gecesinde şüpheli Mert K.’nin Emirhan T.’nin telefonundan kendisine mesaj atarak yanıltıcı bir algı oluşturmak istediği tespit edildi.

Arkadaşlarını birlik içinde gece vakti yağmaladıkları belirlenen şüpheliler Mert K. ve Tamer Ö.’ye “Birden fazla kişiyle gece vakti yağma” ve “Başkasına ait banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama” suçundan ayrı ayrı 21 yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir