Yeni “Aslan Kral” Filmi “Mufasa: The Lion King”den İlk Fragman Yayınlandı

Mufasa: The Lion King filmi ile Disney 2024’ün iddialı animasyon projelerinden birisini daha tanıttı. Yapımdan yayınlanan ilk fragman, izleyicileri Aslan Kral’ın geçmişine götürüyor. The Walt Disney Company’nin en ünlü markaları arasında bulunan The Lion King’in ilk filmi 1994 yılında vizyona girmişti. 2 dalda Oscar ile ödüllendirilen yapım, döneminin kültleri arasında yer almış; macera daha sonra film ve TV yapımlarıyla devam etmişti. 2019’da yeniden beyaz perdeye konuk edilen The Lion King ile birlikte Disney yavaş yavaş Star Wars benzeri bir Aslan Kral Sinematik Evreni kurmanın ipuçlarını vermeye başlamıştı. Şimdi ise o geniş çaplı kurgu evreninin yeni adımı olan Mufasa: The Lion King izleyicilerle buluşmak için gün sayıyor.

MUFASA: THE LİON KİNG FİLMİ, BEYONCE İLE KIZINI AYNI YAPIMDA BULUŞTURUYOR

Aslan Kral’ın öncül hikâyesini ele alacak Mufasa’dan yayınlanan ilk fragman, Beyoncé’un kızı Blue Ivy Carter’ın da yapımın seslendirme kadrosunda olduğunu ortaya çıkardı. Filmde Nala karakterini Beyoncé’un canlandıracağı biliniyordu. Böylelikle Blue Ivy Carter da filmde Nala ile Simba (Donald Glover) karakterlerinin kızı Kiara’yı seslendirecek.

Blue Ivy Carter’ın Empire’a verdiği röportajda filmin yönetmeni Barry Jenkins (Moonlight), Carter’ı Kiara rolünde oynatma kararını hiç düşünmeden aldıklarını açıkladı.

Jenkins, Blue Ivy’nin vokal yeteneğinin ilk olarak çok satan çocuk kitabı Hair Love’ın sesli kitap versiyonunu dinlediğinde dikkatini çektiğini belirtti. Ünlü yönetmen, genç sanatçının çalışmasını “kesinlikle harika” olarak nitelendirdi ve sonuçta anne ve kızın perdede birlikte anne-kız rollerini canlandırmasının normal şartlarda sinemaya taşıması zor olan bağları aktarmaya yardımcı olacağını düşündüğünü kaydetti.

Jenkins, kararı şu sözlerle değerlendirdi:

“Beyoncé’un kızıyla bir arada olmasını ve onun ne kadar sevimli, nazik ve destekleyici olduğunu izlemek gerçekten çok özeldi. Bence bu durum performanslarına da yansıdı. Bence bu, ilişkilerinin bu bölümünü bu karakterler olarak paylaştıkları şu anda, ikisi için gerçekten güzel bir zaman kapsülü olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir