Belediye Müdürü Cinsel İlişki Karşılığında Yıkım Kararını Kaldırtmayı Teklif Etti

Antalya’nın Aksu ilçesi, son günlerde şok edici bir skandal ile sarsıldı. Aksu Belediyesi Yapı Denetim Müdürü Nevzat Avcı, Suriye uyruklu bir iş yeri sahibi olan Faten E. ile ilgili cinsel ilişki karşılığında yıkım kararını kaldırtma talebi ile gündeme geldi. Faten E.’den cinsel ilişki talebinde bulunduğu anların görüntüsü, sosyal medyanın gündemine oturdu.

TACİZİ DELİLLENDİRMEK İÇİN KAYDA ALDI

İddianameye göre, Faten E. ve eşi, iş yerlerinin ruhsatıyla ilgili sorunlar yaşarken Aksu Belediyesi’ne başvurdu. Burada tanıştığı Nevzat Avcı’dan iş yeri ile ilgili yıkım kararını öğrenen Faten E., şok edici bir teklifle karşılaştı. Avcı’nın, iş yerinin yıkım kararını durdurmak karşılığında kendisiyle cinsel ilişki yaşamak istediğini söylediği iddia edildi. Görüntülerde, Faten E.’nin bu teklifi delillendirmek için kabul ettiği ve sonrasında Avcı ile görüşmelerini kayda aldığı belirtildi.

BELEDİYE YETKİLİLERİ İLGİLENMEDİ

Faten E., yaşadığı bu olayı ve kayıtları, Aksu Belediyesi’ndeki yetkililere ilettiğini ancak bir sonuç alamadığını ifade etti. Ancak görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Avcı hakkında resmi işlem başlatıldı. Aksu Belediyesi eski başkanı Halil Şahin’in de konuya müdahil olduğu ve Avcı’nın görevden alınarak belediye ile ilişkisinin kesildiği öğrenildi.

6 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Nevzat Avcı ise suçlamaları reddederek, Faten E.’nin kendisine cinsel ilişki teklifinde bulunduğunu iddia etti. Ancak iddianame ve görüntüler, Avcı’nın rüşvet talebinde bulunduğunu açıkça ortaya koyuyor. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Avcı’nın ‘rüşvet talebinde bulunma’ suçundan 6 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Avcı’nın daha önce de çeşitli yolsuzluk suçlamalarıyla gündeme geldiği, ancak görevine devam ettiği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir